یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 ساعت 21:12

احداث نخستین نیروگاه خورشیدی شناور یک مگاواتی کشور توسط دکتر مهرعلیزاده استاندار محترم اصفهان در نیروگاه شهیدمحمدمنتظریبه گزارش روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ پرشیان، با حضور استاندار محترم اصفهان عملیات اجرایی ساخت اولین نیروگاه خورشیدی شناور بر آب کشور به ظرفیت یک مگاوات واقع در نیروگاه شهید محمد منتظری آغاز شد . 
این نیروگاه باهدف تولید انرژی الکتریکی پاک و کاهش آلاینده های زیست محیطی و جلوگیری از تبخیر سطحی دریاچه آب صنعتی به مساحت ۱۵۰۰۰مترمربع واقع درنیروگاه شهید محمد منتظری برای اولین بار در ایران و خاورمیانه به صورت شناور بر آب و با سرمایه‌گذاری بالغ بر 60 میلیارد ریال نصب و به بهره برداری خواهد رسید. ظرفیت نامی این نیروگاه یک مگاوات خواهد بود  و با بهره برداری از آن سالانه 1900000کیلوات ساعت انرژی الکتریکی به شبکه سراسری برق تزریق خواهد نمود. برق تولیدی این نیروگاه در قالب قراردهای مصوب وزارت نیرو به مدت ۲۰ سال و با نرخ پایه ۴۹۰۰ ریال خریداری خواهد گردید. 
از ویژگی های بارز این نیروگاه شناور جلوگیری از  تبخیر آب به میزان سالانه 38000 مترمکعب در سال خواهد بود. لازم به ذکر است تمامی مراحل طراحی، نصب و اجرا توسط مهندسان ایرانی انجام گرفته است. همچنین برای اولین بار در ایران سازه های شناور نیروگاه های خورشیدی طراحی و بومی سازی گردیده و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
در اجرای این پروژه از به روزترین تجهیزات استفاده گردیده است. از دیگر ویژگی های بارز این پروژه می توان به افزایش تولید ۱۵ تا۲۰ درصدی در مقایسه با نیروگاه های خورشیدی در سطح زمین به دلیل وجود درجه حرارت مناسب پنل های خورشیدی در سطح آب اشاره نمود.
 
   1397/1/21 16:39

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )