آمادگی همه نیروگاه‌های حرارتی برای تولید و تأمین پایدار برق

به گزارش برق نیوز، عبدالرسول پیشاهنگ در بازدید از نیروگاه شهید سلیمی نکا اظهار داشت: با انجام بی‌وقفه پروژه‌­ها و فعالیت‌های تعمیراتی در هشت ماه‌های گذشته، تمامی واحد‌های نیروگاهی برای تأمین انرژی پایدار شبکه سراسری در روز‌های اوج مصرف برق آماده هستند.

وی تأمین نیاز شبکه برق کشور در ایام پیک مصرف را امری حساس و ضروری خواند و بر جدیت بیشتر و تلاش جهادی همه کارکنان بخش تولید برای به حداکثر رساندن ظرفیت و حفظ آمادگی مستمر واحد‌های نیروگاهی برای تولید پایدار انرژی تأکید کرد.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی همچنین از تأمین آب نیروگاه نکا به عنوان چالش جدی این مجموعه یاد کرد و گفت: با توجه به کاهش سطح آب دریا برای سیستم خنک‌کاری و کمبود آب مصرفی واحد‌ها برای تولید بخار، لازم است که پروژه‌­های به مدار آوردن فاز دوم سیستم آب شیرین‌کن آب دریا و لایروبی حوضچه آب‌گیر نیروگاه با همت و جدیت هرچه بیشتر پیگیری و به سرانجام برسد.

در این بازدید اهم اقدامات و فعالیت‌های انجام شده و در دست اقدام نیروگاه در راستای رفع محدودیت و افزایش آمادگی واحد‌ها از جمله تعویض لوله­های سقف بویلر واحد ۲ بخاری­، انجام ۱۴ پروژه تعمیراتی در همه واحد‌های بخاری و سیکل ترکیبی، لایروبی حوضچه آبگیر، تعمیرات فاز اول و میزان پیشرفت نصب تجهیزات فاز دوم سیستم آب شیرین‌کن، ارتقای توان و بازدهی پمپ‌های آب دریا و نیز نتایج مطالعات انجام شده در خصوص چالش سرعت گرفتن روند کاهشی سطح آب دریای خزر مطرح و بر چاره‌اندیشی و یافتن راهکار‌های مناسب برای برون رفت از این مشکلات در دراز مدت تأکید شد.

مدیر عامل شرکت برق حرارتی همچنین از روند پیشرفت کار عملیات لایروبی حوضچه آرامش، پمپ­خانه آب دریا، تعمیرات فاین و باند اسکرین واحد‌های بخاری و کارگاه تعمیرات اف دی فن­ها بازدید کرد.